İsim Arama

Berksu İsminin Anlamı

Berksu isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Berksu isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Berksu isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Berksu isminin anlamı nedir? Berksu ne demek?

  • Berksu isminin cinsiyeti: Erkek
  • Berksu isminin kökeni: Türkçe
  • Berksu isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Berksu ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Berksu ismindeki harf sayısı: 6
  • Berksu isminin rengi: Mavi
  • Berksu isminin nitelikeri: Sevimli, Çalışkan, Komik, Hayalperest, Dürüst, Modern

Berksu İsminin Anlamı Nedir? Berksu Ne Demek?

Berksu isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Berksu

Berksu isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Berksu ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Berksu isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Berksu İsmiyle Uyumlu İsimler

Berksu İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bersu, Beren, Beritan, Paksu, Bergüzar, Berivan, Bergen, Berçem, Berca, Beria

Berksu İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Berkem, Berksun, Berkcan, Berksal, Berkal, Berzan, Berkant, Berksu, Bera, Köksu

Berksu ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Berksu İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Berksu İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Berksu ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Berksu İsmi Konulabilir Mi?

Berksu isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Berksu isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Berksu İsmi Caiz Mi?

Berksu ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Berksu isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Berksu İsminin Diyanetteki Anlamı

Berksu isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Berksu isminin anlamı: Bol, gür akan su.

Berksu İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Berksu ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Berksu ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Berksu ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Berksu ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Berksu İsminin Özellikleri

Berksu isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Berksu İsminin Sayı Analizi

Berksu isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
E: 6
R: 21
K: 14
S: 22
U: 25

Berksu isminin numerolojik değeri: 90

Berksu İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Berksu İsmi İle Akrostiş Şiirler

Benim için aşk sensin sevgili
El ele mutluluğa koşacağız biz
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta
Karanlığıma son veren güneşim sen ol
Sararır güllerim yanımda olmazsan
Ummadığım anda kaybolursun..

Berksu İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Berksu isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Berksu

Berksu İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Berksu isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Berksu

Berksu İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Berksu isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Berksu

Berksu İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Berksu isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Berksu isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Berksu isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Berksu isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Berksu isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Berksu isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Berksu İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Berksu ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Berksu İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Berksu ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Duygusal, Maceracı, Romantik, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Berksu İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Berksu ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kıskanç, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Berksu isminin Notasyonları Nelerdir?

Berksu isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
E: Edirne
R: Rize
K: Kars
S: Sinop
U: Uşak

Berksu Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
E: Ekrem
R: Rasim
K: Kadri
S: Serhat
U: Ufuk

Berksu isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
E: Echo
R: Romeo
K: Kilo
S: Sierra
U: Uniform

Berksu isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
E: Engin
R: Reis
K: Kalyon
S: Seydi
U: Umman

Berksu İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Berksu ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Berksu ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Berksu ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Berksu İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

berksu isminin numerolojisi, berksu isminin enerjisi, berksu isminin arapça yazlışı, berksu isminin hikayesi, berksu isminin burcu, berksu isminin uğurlu sayısı, berksu isminin ebced değeri, berksu isminin rengi, berksu isminin harf analizi