İsim Arama

Belge İsminin Anlamı Nedir? Belge Ne Demek?

Belge ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Belge isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Belge isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Belge isminin anlamı nedir? Belge ne demek?

Belge isminin anlamı nedir?
  • Belge isminin cinsiyeti: Erkek
  • Belge isminin kökeni: Türkçe
  • Belge isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Belge ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Belge ismindeki harf sayısı: 5
  • Belge isminin rengi: Mavi
  • Belge isminin nitelikeri: Sevimli, Çalışkan, Gösterişli, Tembel

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Belge

Belge isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Belge ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Belge isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Belge İsmiyle Uyumlu İsimler

Belge İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Belemir, Belem, Belma, Belgi, Belkıs, Belit, Belen, Belin, Belik, Belçim

Belge İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Beliğ, Belek, Alpbilge, Belam, Belshazzar, Baranbilge, Belial, Dülge, Sağbilge, Bellek

Belge ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Belge İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Belge İsmi Konulabilir Mi?

Belge isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Belge isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Belge İsmi Caiz Mi?

Belge ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Belge isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Belge İsminin Özellikleri

Belge isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Belge İsminin Sayı Analizi

Belge isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
E: 6
L: 15
G: 8
E: 6

Belge isminin numerolojik değeri: 37

Belge İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Belge İsmi İle Akrostiş Şiirler

Beyazın sevdası siyahtır benimse sen
Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz
Lale sümbül menekşeler ne gezer.
Gecemi aydınlatan yüreğimin ışığısın sen
Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz

Belge İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Belge isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Belge

Belge İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Belge isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Belge

Belge İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Belge isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Belge

Belge İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Belge ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Belge İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Belge ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Duygusal, Yetenekli, Hırslı olmalarıdır.

Belge İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Belge ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Obur, Sır Saklayamayan olmalarıdır.

Belge isminin Notasyonları Nelerdir?

Belge isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
E: Edirne
L: Lüleburgaz
G: Giresin
E: Edirne

Belge Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
E: Ekrem
L: Lokum
G: Galip
E: Ekrem

Belge isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
E: Echo
L: Lima
G: Golf
E: Echo

Belge isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
E: Engin
L: Levent
G: Gabya
E: Engin

Belge İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Belge ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Belge ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Belge ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Belge İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.