İsim Arama

Bakr İsminin Anlamı Nedir? Bakr Ne Demek?

Bakr ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Bakr isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Bakr isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Bakr isminin anlamı nedir? Bakr ne demek?

Bakr isminin anlamı nedir?
  • Bakr isminin cinsiyeti: Erkek
  • Bakr isminin kökeni: Arapça
  • Bakr isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Bakr ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Bakr ismindeki harf sayısı: 4
  • Bakr isminin rengi: Mavi
  • Bakr isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Hayalperest, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Bakr

Bakr isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Bakr ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Bakr isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Bakr İsmiyle Uyumlu İsimler

Bakr İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bakinaz, Bakiye

Bakr İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Baki, Bakırhan, Baksı, Bakr, Abu-Bakr

Bakr ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Bakr İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Bakr İsmi Konulabilir Mi?

Bakr isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Bakr isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Bakr İsmi Caiz Mi?

Bakr ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Bakr isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Bakr İsminin Özellikleri

Bakr isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Bakr İsminin Sayı Analizi

Bakr isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
A: 1
K: 14
R: 21

Bakr isminin numerolojik değeri: 38

Bakr İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Bakr İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Kurudum, savruldum oradan oraya
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…

Bakr İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Bakr isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Bakr

Bakr İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Bakr isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Bakr

Bakr İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Bakr isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Bakr

Bakr İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Bakr ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Bakr İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Bakr ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Romantik, Maceracı olmalarıdır.

Bakr İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Bakr ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Kıskanç, Gaddar olmalarıdır.

Bakr isminin Notasyonları Nelerdir?

Bakr isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
K: Kars
R: Rize

Bakr Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
K: Kadri
R: Rasim

Bakr isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
K: Kilo
R: Romeo

Bakr isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
K: Kalyon
R: Reis

Bakr İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Bakr ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Bakr ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Bakr ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Bakr İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.