İsim Arama

Badru İsminin Anlamı Nedir? Badru Ne Demek?

Badru ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Badru isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Badru isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Badru isminin anlamı nedir? Badru ne demek?

Badru isminin anlamı nedir?
  • Badru isminin cinsiyeti: Erkek
  • Badru isminin kökeni: Arapça
  • Badru isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Badru ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Badru ismindeki harf sayısı: 5
  • Badru isminin rengi: Mavi
  • Badru isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Agresif, Komik, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Badru

Badru isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Badru ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Badru isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Badru İsmiyle Uyumlu İsimler

Badru İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Badiye, Bade, Badegül, Badem

Badru İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Andru, Badru, Bader, Badi

Badru ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Badru İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Badru İsmi Konulabilir Mi?

Badru isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Badru isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Badru İsmi Caiz Mi?

Badru ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Badru isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Badru İsminin Özellikleri

Badru isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Badru İsminin Sayı Analizi

Badru isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
A: 1
D: 5
R: 21
U: 25

Badru isminin numerolojik değeri: 54

Badru İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Badru İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu gece korkarım sen olmazsan
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Dur artık kaçma benden uzağa
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Uzaklarda değil sen hep benimle ol

Badru İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Badru isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Badru

Badru İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Badru isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Badru

Badru İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Badru isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Badru

Badru İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Badru ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Badru İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Badru ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Güçlü, Maceracı, Misafirperver olmalarıdır.

Badru İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Badru ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Güçsüz, Gaddar, Aceleci olmalarıdır.

Badru isminin Notasyonları Nelerdir?

Badru isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
D: Denizli
R: Rize
U: Uşak

Badru Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
D: Davut
R: Rasim
U: Ufuk

Badru isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
D: Delta
R: Romeo
U: Uniform

Badru isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
D: Deniz
R: Reis
U: Umman

Badru İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Badru ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Badru ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Badru ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Badru İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.