İsim Arama

Azusena İsminin Anlamı Nedir? Azusena Ne Demek?

Azusena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azusena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azusena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azusena isminin anlamı nedir? Azusena ne demek?

Azusena isminin anlamı nedir?
  • Azusena isminin cinsiyeti: Kız
  • Azusena isminin kökeni: Arapça
  • Azusena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azusena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Azusena ismindeki harf sayısı: 7
  • Azusena isminin rengi: Pembe
  • Azusena isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Modern, Dürüst, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azusena

Azusena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azusena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Azusena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azusena İsmiyle Uyumlu İsimler

Azusena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Azusena, Busena, Celena, Zelena, Kareena, Lena, Yalena, Mangena, Magdalena, Doriena

Azusena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azur, Azuria

Azusena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azusena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azusena İsmi Konulabilir Mi?

Azusena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azusena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azusena İsmi Caiz Mi?

Azusena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azusena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azusena İsminin Özellikleri

Azusena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Azusena İsminin Sayı Analizi

Azusena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
U: 25
S: 22
E: 6
N: 17
A: 1

Azusena isminin numerolojik değeri: 101

Azusena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Azusena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Zaman sensiz geçmiyor
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Serhat Gülseren
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Azusena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azusena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azusena

Azusena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azusena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azusena

Azusena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azusena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azusena

Azusena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azusena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azusena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azusena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Misafirperver, Espirili, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Azusena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azusena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Aceleci, Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Azusena isminin Notasyonları Nelerdir?

Azusena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
U: Uşak
S: Sinop
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Azusena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
U: Ufuk
S: Serhat
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Azusena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
U: Uniform
S: Sierra
E: Echo
N: November
A: Alfa

Azusena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
U: Umman
S: Seydi
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Azusena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azusena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azusena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azusena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azusena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.