İsim Arama

Azusa İsminin Anlamı Nedir? Azusa Ne Demek?

Azusa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azusa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azusa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azusa isminin anlamı nedir? Azusa ne demek?

Azusa isminin anlamı nedir?
  • Azusa isminin cinsiyeti: Kız
  • Azusa isminin kökeni: Arapça
  • Azusa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azusa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Azusa ismindeki harf sayısı: 5
  • Azusa isminin rengi: Pembe
  • Azusa isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azusa

Azusa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azusa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Azusa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azusa İsmiyle Uyumlu İsimler

Azusa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Azusena, Medusa, Azusa, Azucena, Creusa, Arethusa

Azusa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mousa, Azuria, Azur, Musa

Azusa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azusa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azusa İsmi Konulabilir Mi?

Azusa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azusa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azusa İsmi Caiz Mi?

Azusa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azusa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azusa İsminin Özellikleri

Azusa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Azusa İsminin Sayı Analizi

Azusa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
U: 25
S: 22
A: 1

Azusa isminin numerolojik değeri: 78

Azusa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Azusa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Zaman sensiz geçmiyor
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Serhat Gülseren
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Azusa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azusa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azusa

Azusa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azusa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azusa

Azusa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azusa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azusa

Azusa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azusa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azusa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azusa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Azusa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azusa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Azusa isminin Notasyonları Nelerdir?

Azusa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
U: Uşak
S: Sinop
A: Adana

Azusa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
U: Ufuk
S: Serhat
A: Ahmet

Azusa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
U: Uniform
S: Sierra
A: Alfa

Azusa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
U: Umman
S: Seydi
A: Aydın

Azusa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azusa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azusa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azusa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azusa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.