İsim Arama

Azmi İsminin Anlamı Nedir? Azmi Ne Demek?

Azmi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azmi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azmi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azmi isminin anlamı nedir? Azmi ne demek?

Azmi isminin anlamı nedir?
  • Azmi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Azmi isminin kökeni: Arapça
  • Azmi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azmi ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Azmi ismindeki harf sayısı: 4
  • Azmi isminin rengi: Mavi
  • Azmi isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Uyumlu, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azmi

Azmi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azmi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Azmi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azmi İsmiyle Uyumlu İsimler

Azmi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Azmidil

Azmi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azmaveth, Azmi, Azmun, Cezmi, Nazmi

Azmi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azmi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azmi İsmi Konulabilir Mi?

Azmi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azmi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azmi İsmi Caiz Mi?

Azmi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azmi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azmi İsminin Özellikleri

Azmi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Azmi İsminin Sayı Analizi

Azmi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
M: 16
İ: 12

Azmi isminin numerolojik değeri: 58

Azmi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Azmi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk böyle birşeymiş demek
Zor değil inan yarim yarın bizimdir
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
İnan deli kapıldım sana sevgili

Azmi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azmi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azmi

Azmi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azmi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azmi

Azmi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azmi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azmi

Azmi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azmi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azmi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azmi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Zeki, Enerjik olmalarıdır.

Azmi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azmi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan olmalarıdır.

Azmi isminin Notasyonları Nelerdir?

Azmi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
M: Muş
İ: İzmir

Azmi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
M: Mehmet
İ: İrfan

Azmi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
M: Mike
İ:

Azmi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
M: Merih
İ: İstif

Azmi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azmi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azmi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azmi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azmi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.