İsim Arama

Ayesha İsminin Anlamı Nedir? Ayesha Ne Demek?

Ayesha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ayesha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ayesha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ayesha isminin anlamı nedir? Ayesha ne demek?

Ayesha isminin anlamı nedir?
  • Ayesha isminin cinsiyeti: Kız
  • Ayesha isminin kökeni: Arapça
  • Ayesha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ayesha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ayesha ismindeki harf sayısı: 6
  • Ayesha isminin rengi: Pembe
  • Ayesha isminin nitelikeri: İnatçı, Maceracı, Çalışkan, Dürüst, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ayesha

Ayesha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ayesha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ayesha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ayesha İsmiyle Uyumlu İsimler

Ayesha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Natosha, Pesha, Elysha, Alesha, Shisha, Rasha, Mysha, Marisha, Ayisha, Aaeesha

Ayesha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alyosha, Abisha, Eleisha, Birsha, Baasha, Pasha, Ayet, Ayetullah, Abrasha, Elisha

Ayesha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ayesha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ayesha İsmi Konulabilir Mi?

Ayesha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ayesha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ayesha İsmi Caiz Mi?

Ayesha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ayesha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ayesha İsminin Özellikleri

Ayesha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Ayesha İsminin Sayı Analizi

Ayesha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Y: 28
E: 6
S: 22
H: 10
A: 1

Ayesha isminin numerolojik değeri: 68

Ayesha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ayesha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Serhat Gülseren
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Ayesha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ayesha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ayesha

Ayesha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ayesha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ayesha

Ayesha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ayesha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ayesha

Ayesha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ayesha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ayesha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ayesha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Gezgin, Duygusal, Espirili, Sakin olmalarıdır.

Ayesha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ayesha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Geçmişte Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Panik olmalarıdır.

Ayesha isminin Notasyonları Nelerdir?

Ayesha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Y: Yozgat
E: Edirne
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Ayesha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Y: Yahya
E: Ekrem
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Ayesha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Y: Yankee
E: Echo
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Ayesha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Y: Yılmaz
E: Engin
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Ayesha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ayesha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ayesha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ayesha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ayesha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.