İsim Arama

Ayah İsminin Anlamı Nedir? Ayah Ne Demek?

Ayah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ayah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ayah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ayah isminin anlamı nedir? Ayah ne demek?

Ayah isminin anlamı nedir?
  • Ayah isminin cinsiyeti: Kız
  • Ayah isminin kökeni: Arapça
  • Ayah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ayah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ayah ismindeki harf sayısı: 4
  • Ayah isminin rengi: Pembe
  • Ayah isminin nitelikeri: İnatçı, Maceracı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ayah

Ayah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ayah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Ayah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ayah İsmiyle Uyumlu İsimler

Ayah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hidayah, Ayaşan, Ayasun, Ayah, Aya, Saniyah, Aaliyah, Ayaça, Ayal, Amaryah

Ayah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ayanç, Yedidyah, Tsephanyah, Ayalp, Ayaan, Ayaydın, Ayata, Ayaz, Aaleyah, Uriyah

Ayah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ayah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ayah İsmi Konulabilir Mi?

Ayah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ayah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ayah İsmi Caiz Mi?

Ayah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ayah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ayah İsminin Özellikleri

Ayah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Ayah İsminin Sayı Analizi

Ayah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Y: 28
A: 1
H: 10

Ayah isminin numerolojik değeri: 40

Ayah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ayah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,

Ayah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ayah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ayah

Ayah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ayah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ayah

Ayah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ayah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ayah

Ayah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ayah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ayah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ayah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Gezgin, Sakin olmalarıdır.

Ayah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ayah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Geçmişte Yaşayan, Panik olmalarıdır.

Ayah isminin Notasyonları Nelerdir?

Ayah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Y: Yozgat
A: Adana
H: Hatay

Ayah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Y: Yahya
A: Ahmet
H: Hasan

Ayah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Y: Yankee
A: Alfa
H: Hotel

Ayah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Y: Yılmaz
A: Aydın
H: Halat

Ayah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ayah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ayah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ayah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ayah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.