İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Avjin İsminin Anlamı

  • Avjin isminin cinsiyeti: Kız
  • Avjin isminin kökeni: Kürtçe
  • Avjin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Avjin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Avjin ismindeki harf sayısı: 5
  • Avjin isminin rengi: Pembe

Avjin İsminin Anlamı Nedir?

Avjin isminin anlamı nedir, Avjin ne demektir, Avjin ne anlama gelir, Avjin manası nedir?

Avjin İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Avjin ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Avjin İsmi Konulabilir Mi?

Avjin ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Avjin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Avjin İsmi Caiz Mi?

Avjin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Avjin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Avjin İsminin Analizi

Avjin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Avjin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Avjin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Avjin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Avjin İsminin Özellikleri

Avjin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Avjin İsminin Numerolojisi

Avjin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
V: 27
J: 13
İ: 12
N: 17

Avjin isminin numerolojik değeri: 70

Avjin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Avjin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkın şarabını senin kadehinden içtim
Varlığın sensizlikten bir haber
Jestlerimle mimiklerimle
İnsanım ruhum güzel
Nedensiz sevdiğim tek tanemsin sen

Avjin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Avjin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Avjin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Avjin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Avjin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Avjin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Avjin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Avjin ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Avjin İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Avjin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
V: Vehbi
J: Jale
İ: İrfan
N: Nizam

Avjin İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Avjin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
V: Vatan
J: Jale
İ: İstif
N: Neptün

Avjin İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Avjin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
V: Victor
J: Juliet
İ:
N: November

Avjin İsminin TDK Notasyonu

Avjin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
V: Van
J: Jandarma
İ: İzmir
N: Niğde

Avjin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Avjin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Avjin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Avjin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Avjin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Ferdane Bingöllü
29.06.2015

İsmimin analizi.