İsim Arama

Atike İsminin Anlamı Nedir? Atike Ne Demek?

Atike ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Atike isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Atike isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Atike isminin anlamı nedir? Atike ne demek?

Atike isminin anlamı nedir?
  • Atike isminin cinsiyeti: Kız
  • Atike isminin kökeni: Arapça
  • Atike isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Atike ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Atike ismindeki harf sayısı: 5
  • Atike isminin rengi: Pembe
  • Atike isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Yaramaz, Hayalperest, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Atike

Atike isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Atike ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Atike isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Atike İsmiyle Uyumlu İsimler

Atike İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nike, Helike, İçimbike, Işınbike, Erdibike, Melike, Salıkbike, Tolunbike, Etike, Sülünbike

Atike İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Atilla, Dike, Atik, Atiah

Atike ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Atike İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Atike İsmi Konulabilir Mi?

Atike isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Atike isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Atike İsmi Caiz Mi?

Atike ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Atike isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Atike İsminin Özellikleri

Atike isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Atike İsminin Sayı Analizi

Atike isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
İ: 12
K: 14
E: 6

Atike isminin numerolojik değeri: 57

Atike İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Atike İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk nerede diyorken seni tanıdım
Teslim olduğum günden bu yana kalbim seninle atıyor
İçinden at tüm hüzünleri
K ablim attığı sürece sen içinde kalacaksın
Ellerim boşlukla seni bekliyorum

Atike İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Atike isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Atike

Atike İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Atike isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Atike

Atike İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Atike isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Atike

Atike İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Atike ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Atike İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Atike ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Enerjik, Romantik, Duygusal olmalarıdır.

Atike İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Atike ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Kırılgan, Kıskanç, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Atike isminin Notasyonları Nelerdir?

Atike isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir
K: Kars
E: Edirne

Atike Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan
K: Kadri
E: Ekrem

Atike isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
İ:
K: Kilo
E: Echo

Atike isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif
K: Kalyon
E: Engin

Atike İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Atike ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Atike ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Atike ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Atike İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.