İsim Arama

Astrea İsminin Anlamı Nedir? Astrea Ne Demek?

Astrea ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Astrea isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Astrea isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Astrea isminin anlamı nedir? Astrea ne demek?

Astrea isminin anlamı nedir?
  • Astrea isminin cinsiyeti: Kız
  • Astrea isminin kökeni: Yunanca
  • Astrea isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Astrea ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Astrea ismindeki harf sayısı: 6
  • Astrea isminin rengi: Pembe
  • Astrea isminin nitelikeri: İnatçı, Dürüst, Romantik, Komik, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Astrea

Astrea isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Astrea ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Astrea isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Astrea İsmiyle Uyumlu İsimler

Astrea İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Astera, Orea, Astra, Dorea, Astrea, Asthik

Astrea İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Astro

Astrea ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Astrea İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Astrea İsmi Konulabilir Mi?

Astrea isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Astrea isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Astrea İsmi Caiz Mi?

Astrea ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Astrea isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Astrea İsminin Özellikleri

Astrea isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Astrea İsminin Sayı Analizi

Astrea isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
S: 22
T: 24
R: 21
E: 6
A: 1

Astrea isminin numerolojik değeri: 75

Astrea İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Astrea İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
En büyük sevdam sensin ey yarim
Artık bu gönül sadece senindir yar

Astrea İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Astrea isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Astrea

Astrea İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Astrea isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Astrea

Astrea İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Astrea isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Astrea

Astrea İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Astrea ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Astrea İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Astrea ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Espirili, Canayakın, Maceracı, Duygusal olmalarıdır.

Astrea İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Astrea ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Baskıcı, Sessiz, Gaddar, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Astrea isminin Notasyonları Nelerdir?

Astrea isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
S: Sinop
T: Tokat
R: Rize
E: Edirne
A: Adana

Astrea Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
S: Serhat
T: Temel
R: Rasim
E: Ekrem
A: Ahmet

Astrea isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
S: Sierra
T: Tanfo
R: Romeo
E: Echo
A: Alfa

Astrea isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
S: Seydi
T: Turgut
R: Reis
E: Engin
A: Aydın

Astrea İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Astrea ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Astrea ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Astrea ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Astrea İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.