İsim Arama

Astra İsminin Anlamı Nedir? Astra Ne Demek?

Astra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Astra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Astra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Astra isminin anlamı nedir? Astra ne demek?

Astra isminin anlamı nedir?
  • Astra isminin cinsiyeti: Kız
  • Astra isminin kökeni: Yunanca
  • Astra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Astra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Astra ismindeki harf sayısı: 5
  • Astra isminin rengi: Pembe
  • Astra isminin nitelikeri: İnatçı, Dürüst, Romantik, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Astra

Astra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Astra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Astra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Astra İsmiyle Uyumlu İsimler

Astra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Astra, Elektra, Astrea, Electra, Deitra, Asthik, Petra, Astera, Kleopatra, Kitra

Astra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Astro

Astra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Astra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Astra İsmi Konulabilir Mi?

Astra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Astra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Astra İsmi Caiz Mi?

Astra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Astra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Astra İsminin Özellikleri

Astra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Astra İsminin Sayı Analizi

Astra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
S: 22
T: 24
R: 21
A: 1

Astra isminin numerolojik değeri: 69

Astra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Astra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Artık bu gönül sadece senindir yar

Astra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Astra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Astra

Astra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Astra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Astra

Astra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Astra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Astra

Astra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Astra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Astra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Astra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Espirili, Canayakın, Maceracı olmalarıdır.

Astra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Astra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Baskıcı, Sessiz, Gaddar olmalarıdır.

Astra isminin Notasyonları Nelerdir?

Astra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
S: Sinop
T: Tokat
R: Rize
A: Adana

Astra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
S: Serhat
T: Temel
R: Rasim
A: Ahmet

Astra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
S: Sierra
T: Tanfo
R: Romeo
A: Alfa

Astra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
S: Seydi
T: Turgut
R: Reis
A: Aydın

Astra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Astra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Astra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Astra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Astra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.