İsim Arama

Asim İsminin Anlamı Nedir? Asim Ne Demek?

Asim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Asim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Asim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Asim isminin anlamı nedir? Asim ne demek?

Asim isminin anlamı nedir?
  • Asim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Asim isminin kökeni: Arapça
  • Asim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Asim ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Asim ismindeki harf sayısı: 4
  • Asim isminin rengi: Mavi
  • Asim isminin nitelikeri: İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Asim

Asim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Asim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Asim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Asim İsmiyle Uyumlu İsimler

Asim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Asimegül, Asi, Asiye, Aysim, Asilay, Gülsim, Asia, Asime, Sim, Nursim

Asim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Asil, Basim, Jasim, Wasim, Vesim, Qasim, Anisim, Nissim, Kesim, Nesim

Asim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Asim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Asim İsmi Konulabilir Mi?

Asim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Asim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Asim İsmi Caiz Mi?

Asim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Asim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Asim İsminin Özellikleri

Asim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Asim İsminin Sayı Analizi

Asim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
S: 22
İ: 12
M: 16

Asim isminin numerolojik değeri: 51

Asim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Asim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Serhat Gülseren
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım

Asim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Asim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Asim

Asim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Asim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Asim

Asim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Asim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Asim

Asim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Asim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Asim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Asim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Espirili, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Asim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Asim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Asim isminin Notasyonları Nelerdir?

Asim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş

Asim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet

Asim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
S: Sierra
İ:
M: Mike

Asim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih

Asim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Asim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Asim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Asim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Asim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.