İsim Arama

Asid İsminin Anlamı Nedir? Asid Ne Demek?

Asid ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Asid isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Asid isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Asid isminin anlamı nedir? Asid ne demek?

Asid isminin anlamı nedir?
  • Asid isminin cinsiyeti: Erkek
  • Asid isminin kökeni: Arapça
  • Asid isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Asid ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Asid ismindeki harf sayısı: 4
  • Asid isminin rengi: Mavi
  • Asid isminin nitelikeri: İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Asid

Asid isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Asid ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Asid isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Asid İsmiyle Uyumlu İsimler

Asid İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Asimegül, Asisa, Asia, Asi, Asime, Asilay, Asima, Asiye, Asile

Asid İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Misid, Asif, Asim, Asiel, Asil, Asid

Asid ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Asid İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Asid İsmi Konulabilir Mi?

Asid isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Asid isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Asid İsmi Caiz Mi?

Asid ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Asid isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Asid İsminin Özellikleri

Asid isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Asid İsminin Sayı Analizi

Asid isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
S: 22
İ: 12
D: 5

Asid isminin numerolojik değeri: 40

Asid İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Asid İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Serhat Gülseren
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Dur artık kaçma benden uzağa

Asid İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Asid isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Asid

Asid İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Asid isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Asid

Asid İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Asid isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Asid

Asid İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Asid ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Asid İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Asid ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Espirili, Enerjik, Güçlü olmalarıdır.

Asid İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Asid ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Güçsüz olmalarıdır.

Asid isminin Notasyonları Nelerdir?

Asid isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
D: Denizli

Asid Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
D: Davut

Asid isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
S: Sierra
İ:
D: Delta

Asid isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
D: Deniz

Asid İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Asid ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Asid ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Asid ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Asid İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.