İsim Arama

Artemus İsminin Anlamı Nedir? Artemus Ne Demek?

Artemus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Artemus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Artemus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Artemus isminin anlamı nedir? Artemus ne demek?

Artemus isminin anlamı nedir?
  • Artemus isminin cinsiyeti: Kız
  • Artemus isminin kökeni: Yunanca
  • Artemus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Artemus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Artemus ismindeki harf sayısı: 7
  • Artemus isminin rengi: Pembe
  • Artemus isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Romantik, Çalışkan, Uyumlu, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Artemus

Artemus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Artemus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Artemus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Artemus İsmiyle Uyumlu İsimler

Artemus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Artemis, Artemia, Artemus, Artemisiaart

Artemus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Artemesio, Maximus, Erasmus, Artak, Artaş, Polyphemus, Artavazs, Artam, Onesimus, Hieronymus

Artemus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Artemus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Artemus İsmi Konulabilir Mi?

Artemus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Artemus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Artemus İsmi Caiz Mi?

Artemus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Artemus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Artemus İsminin Özellikleri

Artemus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Artemus İsminin Sayı Analizi

Artemus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
T: 24
E: 6
M: 16
U: 25
S: 22

Artemus isminin numerolojik değeri: 115

Artemus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Artemus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Tenin kokusu gitmedi hala
Eski günleri çok özledim ben
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Usul usul gelsem sana
Seher Merve

Artemus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Artemus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Artemus

Artemus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Artemus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Artemus

Artemus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Artemus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Artemus

Artemus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Artemus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Artemus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Artemus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Canayakın, Duygusal, Zeki, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Artemus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Artemus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Artemus isminin Notasyonları Nelerdir?

Artemus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
T: Tokat
E: Edirne
M: Muş
U: Uşak
S: Sinop

Artemus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
T: Temel
E: Ekrem
M: Mehmet
U: Ufuk
S: Serhat

Artemus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
T: Tanfo
E: Echo
M: Mike
U: Uniform
S: Sierra

Artemus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
T: Turgut
E: Engin
M: Merih
U: Umman
S: Seydi

Artemus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Artemus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Artemus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Artemus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Artemus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.