İsim Arama

Argyros İsminin Anlamı Nedir? Argyros Ne Demek?

Argyros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Argyros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Argyros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Argyros isminin anlamı nedir? Argyros ne demek?

Argyros isminin anlamı nedir?
  • Argyros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Argyros isminin kökeni: Yunanca
  • Argyros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Argyros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Argyros ismindeki harf sayısı: 7
  • Argyros isminin rengi: Mavi
  • Argyros isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Tembel, Maceracı, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Argyros

Argyros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Argyros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Argyros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Argyros İsmiyle Uyumlu İsimler

Argyros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Keros, Argie, Argana, Argyro, Kairos, Katharos, Argia

Argyros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Isidoros, Kyros, Leandros, Argişti, Anargyros, Kedros, Gregoros, Theros, Argam, Andros

Argyros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Argyros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Argyros İsmi Konulabilir Mi?

Argyros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Argyros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Argyros İsmi Caiz Mi?

Argyros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Argyros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Argyros İsminin Özellikleri

Argyros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Argyros İsminin Sayı Analizi

Argyros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
G: 8
Y: 28
R: 21
O: 18
S: 22

Argyros isminin numerolojik değeri: 119

Argyros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Argyros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Gözlerim her yerde arıyor seni
Yarınlarında görmesende beni
Rengarenk hayallerimiz vardı
Of çeker ağlarım giderim buradan
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Argyros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Argyros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Argyros

Argyros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Argyros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Argyros

Argyros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Argyros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Argyros

Argyros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Argyros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Argyros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Argyros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Hırslı, Gezgin, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Argyros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Argyros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Sır Saklayamayan, Geçmişte Yaşayan, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Argyros isminin Notasyonları Nelerdir?

Argyros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
G: Giresin
Y: Yozgat
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Argyros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
G: Galip
Y: Yahya
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Argyros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
G: Golf
Y: Yankee
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Argyros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
G: Gabya
Y: Yılmaz
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Argyros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Argyros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Argyros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Argyros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Argyros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.