İsim Arama

Argyro İsminin Anlamı Nedir? Argyro Ne Demek?

Argyro ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Argyro isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Argyro isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Argyro isminin anlamı nedir? Argyro ne demek?

Argyro isminin anlamı nedir?
  • Argyro isminin cinsiyeti: Kız
  • Argyro isminin kökeni: Yunanca
  • Argyro isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Argyro ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Argyro ismindeki harf sayısı: 6
  • Argyro isminin rengi: Pembe
  • Argyro isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Tembel, Maceracı, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Argyro

Argyro isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Argyro ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Argyro isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Argyro İsmiyle Uyumlu İsimler

Argyro İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Argia, Argyro, Argana, Argie

Argyro İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Spyro, Arguç, Argun, Argün, Argyros, Argüden, Argın, Argo, Argu, Argişti

Argyro ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Argyro İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Argyro İsmi Konulabilir Mi?

Argyro isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Argyro isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Argyro İsmi Caiz Mi?

Argyro ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Argyro isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Argyro İsminin Özellikleri

Argyro isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Argyro İsminin Sayı Analizi

Argyro isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
G: 8
Y: 28
R: 21
O: 18

Argyro isminin numerolojik değeri: 97

Argyro İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Argyro İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Gamzelerine dalıp gidiyorum
Yüzümdeki gülümseyiş yarınım oldun
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Onurunla yürü zorlukları yen

Argyro İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Argyro isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Argyro

Argyro İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Argyro isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Argyro

Argyro İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Argyro isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Argyro

Argyro İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Argyro ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Argyro İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Argyro ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Hırslı, Gezgin, Sırdaş olmalarıdır.

Argyro İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Argyro ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Sır Saklayamayan, Geçmişte Yaşayan, İçine Kapanık olmalarıdır.

Argyro isminin Notasyonları Nelerdir?

Argyro isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
G: Giresin
Y: Yozgat
R: Rize
O: Ordu

Argyro Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
G: Galip
Y: Yahya
R: Rasim
O: Osman

Argyro isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
G: Golf
Y: Yankee
R: Romeo
O: Oscar

Argyro isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
G: Gabya
Y: Yılmaz
R: Reis
O: Oruç

Argyro İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Argyro ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Argyro ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Argyro ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Argyro İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.