İsim Arama

Aretina İsminin Anlamı Nedir? Aretina Ne Demek?

Aretina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aretina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aretina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aretina isminin anlamı nedir? Aretina ne demek?

Aretina isminin anlamı nedir?
  • Aretina isminin cinsiyeti: Kız
  • Aretina isminin kökeni: Yunanca
  • Aretina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aretina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aretina ismindeki harf sayısı: 7
  • Aretina isminin rengi: Pembe
  • Aretina isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Çalışkan, Romantik, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aretina

Aretina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aretina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Aretina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aretina İsmiyle Uyumlu İsimler

Aretina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Luigina, Selina, Adlina, Thina, Philina, Jemina, Despina, Melina, Akilina, Palestina

Aretina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Arel, Mekselina, Gemina, Aref, Zarina, Areg, Arer, Sina, Aren, Idina

Aretina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aretina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aretina İsmi Konulabilir Mi?

Aretina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aretina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aretina İsmi Caiz Mi?

Aretina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aretina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aretina İsminin Özellikleri

Aretina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aretina İsminin Sayı Analizi

Aretina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
E: 6
T: 24
İ: 12
N: 17
A: 1

Aretina isminin numerolojik değeri: 82

Aretina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Aretina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Eninde sonunda benim olacaksın
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Aretina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aretina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aretina

Aretina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aretina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aretina

Aretina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aretina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aretina

Aretina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aretina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aretina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aretina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Duygusal, Canayakın, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Aretina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aretina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Aretina isminin Notasyonları Nelerdir?

Aretina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
E: Edirne
T: Tokat
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Aretina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
T: Temel
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Aretina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
T: Tanfo
İ:
N: November
A: Alfa

Aretina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
E: Engin
T: Turgut
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Aretina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aretina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aretina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aretina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aretina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.