İsim Arama

Arethusa İsminin Anlamı Nedir? Arethusa Ne Demek?

Arethusa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Arethusa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Arethusa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Arethusa isminin anlamı nedir? Arethusa ne demek?

Arethusa isminin anlamı nedir?
  • Arethusa isminin cinsiyeti: Kız
  • Arethusa isminin kökeni: Yunanca
  • Arethusa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Arethusa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Arethusa ismindeki harf sayısı: 8
  • Arethusa isminin rengi: Pembe
  • Arethusa isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Çalışkan, Romantik, Tez Canlı, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Arethusa

Arethusa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Arethusa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Arethusa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Arethusa İsmiyle Uyumlu İsimler

Arethusa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Areta, Azusa, Arete, Aretha, Medusa, Arethusa, Aretas, Creusa, Arefe, Areen

Arethusa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ares, Areli, Areg, Aref, Aren, Arek, Arel, Musa, Arer, Mousa

Arethusa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Arethusa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Arethusa İsmi Konulabilir Mi?

Arethusa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Arethusa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Arethusa İsmi Caiz Mi?

Arethusa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Arethusa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Arethusa İsminin Özellikleri

Arethusa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Arethusa İsminin Sayı Analizi

Arethusa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
E: 6
T: 24
H: 10
U: 25
S: 22
A: 1

Arethusa isminin numerolojik değeri: 110

Arethusa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Arethusa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
Elleri elinde olmalı yarin derler
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Her tarafta seni arar dururum çiçeğim
Usanmayıp hep sana geldim bende
Sanki yıllarca sen gel demişim
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret

Arethusa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Arethusa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Arethusa

Arethusa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Arethusa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Arethusa

Arethusa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Arethusa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Arethusa

Arethusa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Arethusa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Arethusa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Arethusa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Duygusal, Canayakın, Sakin, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Arethusa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Arethusa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Panik, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Arethusa isminin Notasyonları Nelerdir?

Arethusa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
E: Edirne
T: Tokat
H: Hatay
U: Uşak
S: Sinop
A: Adana

Arethusa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
T: Temel
H: Hasan
U: Ufuk
S: Serhat
A: Ahmet

Arethusa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
T: Tanfo
H: Hotel
U: Uniform
S: Sierra
A: Alfa

Arethusa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
E: Engin
T: Turgut
H: Halat
U: Umman
S: Seydi
A: Aydın

Arethusa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Arethusa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Arethusa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Arethusa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Arethusa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.