İsim Arama

Ares İsminin Anlamı Nedir? Ares Ne Demek?

Ares ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ares isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ares isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ares isminin anlamı nedir? Ares ne demek?

Ares isminin anlamı nedir?
  • Ares isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ares isminin kökeni: Yunanca
  • Ares isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ares ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ares ismindeki harf sayısı: 4
  • Ares isminin rengi: Mavi
  • Ares isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ares

Ares isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ares ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Ares isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ares İsmiyle Uyumlu İsimler

Ares İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Arete, Aretha, Nevres, Aretina, Arevik, Arethusa, Ceres, Arena, Areta, Aretas

Ares İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Arel, Aren, Arek, Arer, Fares, Menderes, Aref, Ares, Areli, Areg

Ares ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ares İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ares İsmi Konulabilir Mi?

Ares isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ares isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ares İsmi Caiz Mi?

Ares ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ares isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ares İsminin Özellikleri

Ares isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Ares İsminin Sayı Analizi

Ares isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
E: 6
S: 22

Ares isminin numerolojik değeri: 50

Ares İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ares İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Eski günleri çok özledim ben
Seher Merve

Ares İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ares isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ares

Ares İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ares isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ares

Ares İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ares isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ares

Ares İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ares ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ares İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ares ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Ares İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ares ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Ares isminin Notasyonları Nelerdir?

Ares isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
E: Edirne
S: Sinop

Ares Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
S: Serhat

Ares isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
S: Sierra

Ares isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
E: Engin
S: Seydi

Ares İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ares ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ares ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ares ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ares İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.