İsim Arama

Archimedes İsminin Anlamı Nedir? Archimedes Ne Demek?

Archimedes ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Archimedes isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Archimedes isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Archimedes isminin anlamı nedir? Archimedes ne demek?

Archimedes isminin anlamı nedir?
  • Archimedes isminin cinsiyeti: Erkek
  • Archimedes isminin kökeni: Yunanca
  • Archimedes isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Archimedes ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Archimedes ismindeki harf sayısı: 10
  • Archimedes isminin rengi: Mavi
  • Archimedes isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Huysuz, Tez Canlı, Yaramaz, Uyumlu, Çalışkan, Agresif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Archimedes

Archimedes isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Archimedes ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Archimedes isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Archimedes İsmiyle Uyumlu İsimler

Archimedes İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hudes, Hyades

Archimedes İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Diomedes, Arcan, Archimedes, Arcadio, Arquímedes, Ides, Arcadios, Herodes, Arca, Atreides

Archimedes ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Archimedes İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Archimedes İsmi Konulabilir Mi?

Archimedes isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Archimedes isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Archimedes İsmi Caiz Mi?

Archimedes ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Archimedes isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Archimedes İsminin Özellikleri

Archimedes isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Archimedes İsminin Sayı Analizi

Archimedes isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
C: 3
H: 10
İ: 12
M: 16
E: 6
D: 5
E: 6
S: 22

Archimedes isminin numerolojik değeri: 102

Archimedes İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Archimedes İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Rabbim beni sana bağışlasın
Ciğerim kalbim güzel
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Minicik yüreğimi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Archimedes İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Archimedes isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Archimedes

Archimedes İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Archimedes isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Archimedes

Archimedes İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Archimedes isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Archimedes

Archimedes İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Archimedes: Bilim dünyasına; geometri, hidrostatik ve mekanik alanında ortaya attığı ilkelerle büyük katkıda bulunmuş, Yunanlı bilgin. M.Ö. 287 civarında İskenderiye'de doğan Archimedes, iyi bir ailenin çocuğuydu. Babası astronom ve kralın en güvendiği adamlarından biriydi. Ünlü bilgin çocukluğununve gençliğinin büyük kısmını İskenderiye'de geçirdi. Bu bölgenin sulama ihtiyacı, onun Archimedes burgusu olarak bilinen burguyu icat etmesine yol açtı.Archimedes'in bu buluşu, onun icadı olan birçok araçtan sadec...
Archimedes İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Archimedes ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Soğukkanlı, Sakin, Enerjik, Zeki, Duygusal, Güçlü, Espirili olmalarıdır.

Archimedes İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Archimedes ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Tembel, Panik, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Baskıcı olmalarıdır.

Archimedes isminin Notasyonları Nelerdir?

Archimedes isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
C: Ceyhan
H: Hatay
İ: İzmir
M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
E: Edirne
S: Sinop

Archimedes Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
C: Cemal
H: Hasan
İ: İrfan
M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
E: Ekrem
S: Serhat

Archimedes isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
C: Charlie
H: Hotel
İ:
M: Mike
E: Echo
D: Delta
E: Echo
S: Sierra

Archimedes isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
C: Cemal
H: Halat
İ: İstif
M: Merih
E: Engin
D: Deniz
E: Engin
S: Seydi

Archimedes İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Archimedes ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Archimedes ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Archimedes ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Archimedes İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.