İsim Arama

Apollonia İsminin Anlamı Nedir? Apollonia Ne Demek?

Apollonia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Apollonia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Apollonia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Apollonia isminin anlamı nedir? Apollonia ne demek?

Apollonia isminin anlamı nedir?
  • Apollonia isminin cinsiyeti: Kız
  • Apollonia isminin kökeni: Yunanca
  • Apollonia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Apollonia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Apollonia ismindeki harf sayısı: 9
  • Apollonia isminin rengi: Pembe
  • Apollonia isminin nitelikeri: İnatçı, Haylaz, Pozitif, Gösterişli, Misafirperver, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Apollonia

Apollonia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Apollonia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Apollonia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Apollonia İsmiyle Uyumlu İsimler

Apollonia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Urania, Evgenia, Natania, Xenia, Munia, Zenia, Apollonia, Jessenia, Harmonia, Nathania

Apollonia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Apollon, Apoloniusz, Azania, Apollyon, Apostolos, Apollinaris, Apollo, Apostolis

Apollonia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Apollonia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Apollonia İsmi Konulabilir Mi?

Apollonia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Apollonia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Apollonia İsmi Caiz Mi?

Apollonia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Apollonia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Apollonia İsminin Özellikleri

Apollonia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Apollonia İsminin Sayı Analizi

Apollonia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
P: 20
O: 18
L: 15
L: 15
O: 18
N: 17
İ: 12
A: 1

Apollonia isminin numerolojik değeri: 117

Apollonia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Apollonia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
İçeri sen girince
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Apollonia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Apollonia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Apollonia

Apollonia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Apollonia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Apollonia

Apollonia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Apollonia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Apollonia

Apollonia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Apollonia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Apollonia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Apollonia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Özgüvenli, Sırdaş, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Enerjik olmalarıdır.

Apollonia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Apollonia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kendini Beğenmiş, İçine Kapanık, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan olmalarıdır.

Apollonia isminin Notasyonları Nelerdir?

Apollonia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
P: Polatlı
O: Ordu
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
O: Ordu
N: Niğde
İ: İzmir
A: Adana

Apollonia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
P: Poyraz
O: Osman
L: Lokum
L: Lokum
O: Osman
N: Nizam
İ: İrfan
A: Ahmet

Apollonia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
P: Papa
O: Oscar
L: Lima
L: Lima
O: Oscar
N: November
İ:
A: Alfa

Apollonia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
P: Poyraz
O: Oruç
L: Levent
L: Levent
O: Oruç
N: Neptün
İ: İstif
A: Aydın

Apollonia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Apollonia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Apollonia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Apollonia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Apollonia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.