İsim Arama

Anysia İsminin Anlamı Nedir? Anysia Ne Demek?

Anysia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Anysia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Anysia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Anysia isminin anlamı nedir? Anysia ne demek?

Anysia isminin anlamı nedir?
  • Anysia isminin cinsiyeti: Kız
  • Anysia isminin kökeni: Yunanca
  • Anysia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Anysia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Anysia ismindeki harf sayısı: 6
  • Anysia isminin rengi: Pembe
  • Anysia isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Maceracı, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Anysia

Anysia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Anysia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Anysia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Anysia İsmiyle Uyumlu İsimler

Anysia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gelasia, Ambrosia, Anastasia, Sia, Krysia, Euphrasia, Eudosia, Athanasia, Natassia, Anusia

Anysia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amasia

Anysia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Anysia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Anysia İsmi Konulabilir Mi?

Anysia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Anysia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Anysia İsmi Caiz Mi?

Anysia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Anysia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Anysia İsminin Özellikleri

Anysia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Anysia İsminin Sayı Analizi

Anysia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
Y: 28
S: 22
İ: 12
A: 1

Anysia isminin numerolojik değeri: 81

Anysia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Anysia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Seher Merve
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Ansızın çıkıverdin karşıma

Anysia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Anysia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Anysia

Anysia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Anysia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Anysia

Anysia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Anysia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Anysia

Anysia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Anysia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Anysia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Anysia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Gezgin, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Anysia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Anysia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Anysia isminin Notasyonları Nelerdir?

Anysia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
Y: Yozgat
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Anysia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
Y: Yahya
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Anysia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
Y: Yankee
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Anysia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
Y: Yılmaz
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Anysia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Anysia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Anysia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Anysia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Anysia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.