İsim Arama

Andra İsminin Anlamı Nedir? Andra Ne Demek?

Andra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Andra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Andra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Andra isminin anlamı nedir? Andra ne demek?

Andra isminin anlamı nedir?
  • Andra isminin cinsiyeti: Kız
  • Andra isminin kökeni: Yunanca
  • Andra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Andra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Andra ismindeki harf sayısı: 5
  • Andra isminin rengi: Pembe
  • Andra isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Andra

Andra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Andra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Andra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Andra İsmiyle Uyumlu İsimler

Andra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Andaç, Hydra, Timandra, Lysandra, Phaedra, Phedra, Anaxandra, Andra, Candra, Andriana

Andra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Andrzej, Andru, Andre-Marie, Andros, Andak, Andrija, Andreus, Andiç, Andıç

Andra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Andra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Andra İsmi Konulabilir Mi?

Andra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Andra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Andra İsmi Caiz Mi?

Andra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Andra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Andra İsminin Özellikleri

Andra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Andra İsminin Sayı Analizi

Andra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
A: 1

Andra isminin numerolojik değeri: 45

Andra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Andra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Rabbim beni sana bağışlasın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Andra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Andra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Andra

Andra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Andra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Andra

Andra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Andra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Andra

Andra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Andra ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Andra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Andra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Andra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Andra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Andra isminin Notasyonları Nelerdir?

Andra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
A: Adana

Andra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet

Andra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
A: Alfa

Andra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
A: Aydın

Andra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Andra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Andra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Andra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Andra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.