İsim Arama

Ananiya İsminin Anlamı Nedir? Ananiya Ne Demek?

Ananiya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ananiya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ananiya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ananiya isminin anlamı nedir? Ananiya ne demek?

Ananiya isminin anlamı nedir?
  • Ananiya isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ananiya isminin kökeni: Ermenice
  • Ananiya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ananiya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ananiya ismindeki harf sayısı: 7
  • Ananiya isminin rengi: Mavi
  • Ananiya isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Yaramaz, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ananiya

Ananiya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ananiya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ananiya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ananiya İsmiyle Uyumlu İsimler

Ananiya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anaxandra, Sadiya, Anaël, Husniya, Anabacı, Anaïs, Araksiya, Anakadın, Naiya, Anastacia

Ananiya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eliya, Anacleto, Anastasios, Anastagio, Anacletus, Anargyros, Embiya, Anadolu, Neriya, Raçiya

Ananiya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ananiya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ananiya İsmi Konulabilir Mi?

Ananiya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ananiya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ananiya İsmi Caiz Mi?

Ananiya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ananiya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ananiya İsminin Özellikleri

Ananiya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Ananiya İsminin Sayı Analizi

Ananiya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
A: 1
N: 17
İ: 12
Y: 28
A: 1

Ananiya isminin numerolojik değeri: 77

Ananiya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Ananiya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Ne olur benimle ve hep benim ol yarim
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Ne olur benimle ve hep benim ol yarim
İnadına sana aşık olmuşum ben
Yoktu mutlu olmam için bir neden canım
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine

Ananiya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ananiya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ananiya

Ananiya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ananiya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ananiya

Ananiya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ananiya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ananiya

Ananiya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ananiya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ananiya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ananiya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Gezgin olmalarıdır.

Ananiya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ananiya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Ananiya isminin Notasyonları Nelerdir?

Ananiya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
A: Adana
N: Niğde
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Ananiya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet
N: Nizam
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Ananiya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
A: Alfa
N: November
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Ananiya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın
N: Neptün
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Ananiya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ananiya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ananiya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ananiya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ananiya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.