İsim Arama

Alpheus İsminin Anlamı Nedir? Alpheus Ne Demek?

Alpheus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alpheus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alpheus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alpheus isminin anlamı nedir? Alpheus ne demek?

Alpheus isminin anlamı nedir?
  • Alpheus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alpheus isminin kökeni: Yunanca
  • Alpheus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alpheus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alpheus ismindeki harf sayısı: 7
  • Alpheus isminin rengi: Mavi
  • Alpheus isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Haylaz, Tez Canlı, Çalışkan, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alpheus

Alpheus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alpheus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Alpheus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alpheus İsmiyle Uyumlu İsimler

Alpheus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Caeneus, Alpnur

Alpheus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alpsü, Alpay, Alperay, Mattheus, Alpkın, Alpkülük, Alptekin, Alparslan, Alpha, Alpaslan

Alpheus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alpheus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alpheus İsmi Konulabilir Mi?

Alpheus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alpheus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alpheus İsmi Caiz Mi?

Alpheus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alpheus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alpheus İsminin Özellikleri

Alpheus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Alpheus İsminin Sayı Analizi

Alpheus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
P: 20
H: 10
E: 6
U: 25
S: 22

Alpheus isminin numerolojik değeri: 99

Alpheus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Alpheus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
Prenseslerden bile daha güzelsin
Her gece rüyamda görüyorum seni
En büyük sevdam sensin ey yarim
Ustası olmuşum aşka göğüs germenin
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Alpheus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alpheus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alpheus

Alpheus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alpheus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alpheus

Alpheus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alpheus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alpheus

Alpheus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alpheus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alpheus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alpheus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Özgüvenli, Sakin, Duygusal, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Alpheus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alpheus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Kendini Beğenmiş, Panik, Gereksiz İnatçı, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Alpheus isminin Notasyonları Nelerdir?

Alpheus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
P: Polatlı
H: Hatay
E: Edirne
U: Uşak
S: Sinop

Alpheus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
P: Poyraz
H: Hasan
E: Ekrem
U: Ufuk
S: Serhat

Alpheus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
P: Papa
H: Hotel
E: Echo
U: Uniform
S: Sierra

Alpheus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
P: Poyraz
H: Halat
E: Engin
U: Umman
S: Seydi

Alpheus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alpheus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alpheus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alpheus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alpheus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.