İsim Arama

Alpha İsminin Anlamı Nedir? Alpha Ne Demek?

Alpha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alpha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alpha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alpha isminin anlamı nedir? Alpha ne demek?

Alpha isminin anlamı nedir?
  • Alpha isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alpha isminin kökeni: Yunanca
  • Alpha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alpha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alpha ismindeki harf sayısı: 5
  • Alpha isminin rengi: Mavi
  • Alpha isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Haylaz, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alpha

Alpha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alpha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Alpha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alpha İsmiyle Uyumlu İsimler

Alpha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alpnur, Adelpha, Hakupha, Yosepha, Hashupha, Orpha

Alpha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alpheus, Alpağan, Alpata, Alphaeus, Alpagu, Alpkülük, Alpat, Alperen, Alpsoy, Alp

Alpha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alpha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alpha İsmi Konulabilir Mi?

Alpha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alpha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alpha İsmi Caiz Mi?

Alpha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alpha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alpha İsminin Özellikleri

Alpha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Alpha İsminin Sayı Analizi

Alpha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
P: 20
H: 10
A: 1

Alpha isminin numerolojik değeri: 47

Alpha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Alpha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Lafta sözde değil candan sevdim
Prensim oldun beyaz atınla
Hasret ile seni bekliyorum ben
Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden

Alpha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alpha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alpha

Alpha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alpha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alpha

Alpha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alpha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alpha

Alpha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Alphan Manas: Türkiye'de girişimci denilince akla gelen ilk isimlerden biri Alphan Manas, 30 Temmuz 1962 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Babasının adı Oğuz Manas’dır. İlkokulu İzmir’de Ankara İlkokulunda okudu, Karşıyaka Ortaokulunu bitirdikten sonra Atatürk Lisesinden mezun oldu. 1983 yılında Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi için ABD’ye gitti ve 1987 yılında New York Eyalet Üniversitesine (SUNY) bağlı F.I.T. (Fashion Institute of Technology)‘den Üretim Yönetimi k...
  • Alphan Yuvalı: 28 Kasım 2015 tarihinde StarTv’de başlayan Big Brother yarışmasına katıldı.Alphan Yuvalı, 15 Eylül 1994 tarihinde istanbul'da doğmuştur. İkiz kardeşi vardır. Eyüboğlu Ataşehir İlköğretim Okulu, Marmara Koleji ve Doğa Koleji'nde okudu. Yeditepe Üniversitesi İngilizce Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü kazandı ve burada eğitimini sürdürmektedir. Dans, kayak, basketbol, yüzme, masa tenisi . Oyunculuk hayatına 2013 yılında adım attı. Salsa ve bachata dansı yapmayı biliyor. Birçok reklam filminde ...
Alpha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alpha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Özgüvenli, Sakin olmalarıdır.

Alpha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alpha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Kendini Beğenmiş, Panik olmalarıdır.

Alpha isminin Notasyonları Nelerdir?

Alpha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
P: Polatlı
H: Hatay
A: Adana

Alpha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
P: Poyraz
H: Hasan
A: Ahmet

Alpha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
P: Papa
H: Hotel
A: Alfa

Alpha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
P: Poyraz
H: Halat
A: Aydın

Alpha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alpha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alpha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alpha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alpha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.