İsim Arama

Alhena İsminin Anlamı Nedir? Alhena Ne Demek?

Alhena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alhena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alhena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alhena isminin anlamı nedir? Alhena ne demek?

Alhena isminin anlamı nedir?
  • Alhena isminin cinsiyeti: Kız
  • Alhena isminin kökeni: Arapça
  • Alhena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alhena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alhena ismindeki harf sayısı: 6
  • Alhena isminin rengi: Pembe
  • Alhena isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Tez Canlı, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alhena

Alhena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alhena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Alhena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alhena İsmiyle Uyumlu İsimler

Alhena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alhena, Zelena, Aleena, Magdalena, Reena, Yardena, Irena, Doriena, Hena, Alzena

Alhena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alhena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alhena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alhena İsmi Konulabilir Mi?

Alhena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alhena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alhena İsmi Caiz Mi?

Alhena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alhena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alhena İsminin Özellikleri

Alhena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Alhena İsminin Sayı Analizi

Alhena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
H: 10
E: 6
N: 17
A: 1

Alhena isminin numerolojik değeri: 50

Alhena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Alhena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Alhena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alhena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alhena

Alhena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alhena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alhena

Alhena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alhena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alhena

Alhena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alhena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alhena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alhena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Sakin, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Alhena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alhena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Panik, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Alhena isminin Notasyonları Nelerdir?

Alhena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
H: Hatay
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Alhena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
H: Hasan
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Alhena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
H: Hotel
E: Echo
N: November
A: Alfa

Alhena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
H: Halat
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Alhena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alhena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alhena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alhena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alhena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.