İsim Arama

Alev İsminin Anlamı Nedir? Alev Ne Demek?

Alev ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alev isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alev isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alev isminin anlamı nedir? Alev ne demek?

Alev isminin anlamı nedir?
 • Alev isminin cinsiyeti: Kız
 • Alev isminin kökeni: Türkçe
 • Alev isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Alev ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Alev ismindeki harf sayısı: 4
 • Alev isminin rengi: Pembe
 • Alev isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Dinibütün

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alev

Alev isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alev ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.

Alev isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alev İsmiyle Uyumlu İsimler

Alev İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alethia, Aleksandrya, Alesha, Aletheia, Alecta, Alev, Aletha, Aleka, Alea, Alessa

Alev İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexein, Lev, Aler, Aleksandr, Aleksanteri, Alexei, Aleko, Aleister, Alexus, Alexio

Alev ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alev İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alev İsmi Konulabilir Mi?

Alev isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alev isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alev İsmi Caiz Mi?

Alev ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alev isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alev İsminin Özellikleri

Alev isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Alev İsminin Sayı Analizi

Alev isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
V: 27

Alev isminin numerolojik değeri: 49

Alev İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Alev İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ağlamak değil seninle gülmek isterim
Lafta sözde değil gerçekten sevip
Ellerin elimde mutlu olmak isterim
Varlığınla aşka doymak isterim

Alev İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alev isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alev

Alev İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alev isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alev

Alev İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alev isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alev

Alev İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Alev Alatlı: Türk edebiyatının usta yazarı. 1944'te, Menemen, İzmir'de dünyaya geldi. Ankara'da başladığı ilkokulu, babasının mesleği dolayısıyla ülkenin muhtelif okullarında tamamladı. Ortaokuldan sonra da babasının ateşemiliter olarak Tokyo'ya gönderilmesi, Alatlı'nın da Tokyo macerasını başlattı. Lise'yi Amerikan Kolejinde bitirdi. Daha sonra ailesiyle beraber Türkiye'ye döndü ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi-İstatistik bölümüne girdi.Üniversite'yi bitirdikten sonra yüksek lisans yapmak üzere Ameri...
 • Alev Sezer: Alev Sezer, 23 Nisan 1945 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Ankara Devlet Konservatuvarı, Tiyatro Yüksek Bölümü'nden mezun olan sanatçı, aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı. 1981 yılında İstanbuuna geçti. Birçok oyunda rol almasının yanında, kurumun oyunlarında yönetmenlik de yaptı.Tiyatro dışında kamera karşısına da geçerek, sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan Alev Sezer, bir dönem TRT'de haber spikerliği de yapmıştı.1986 yılında Candida adl...
 • Alev Esen: Alev Esen, çocukluğunda tiyatrocu olmak istemiş, uzun yıllar bale eğitimi almış. 1,5 yıl kadar devlet tiyatrosunda oynamış. Eğitimini Almanya’da tamamlamış.Gençliğinde Şişlhanede bir atölyede çalışarak gelinlik dikmeyi öğrenmiş. Tiyatrocu Tekin Akmansoy’un kızıdır, tiyatrocu Tayfun Orhon ile evliliğinden olan pop şarkıcısı Ozan Orhon'un annesidir. Metin Esen ile evlidir.Bir zamanların en ünlü gelinliklerine ve abiye kıyafetlerine imza atarak sosyete ile sanat dünyasının en gözde modacıları arası...
 • Alev Oraloğlu: Alev Oraloğlu, 21 Haziran 1954 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Gazeteci Ali Oraloğlu babası, oyuncu Lale Oraloğlu da annesidir. Çocuk yaşlarda annesiyle birlikte sinemaya başladı. Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Şehir Tiyattiyatroculuğa başladı. Tiyatrodan başka birçok sinema ve dizi filmlerde oynamıştır.1963 yılında annesi ile beraber “Kötü Tohum” adlı sinema filminde Öztürk Serengil, Suna Pekuysal, Nedret Güvenç, Bedia Muvahhit ile beraber başrol olarak oynayarak sinemaya başladı...
Alev İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alev ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Sportmen olmalarıdır.

Alev İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alev ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Umursamaz olmalarıdır.

Alev isminin Notasyonları Nelerdir?

Alev isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
V: Van

Alev Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
V: Vehbi

Alev isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
V: Victor

Alev isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
V: Vatan

Alev İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alev ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alev ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alev ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alev İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.