İsim Arama

Alannis İsminin Anlamı Nedir? Alannis Ne Demek?

Alannis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alannis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alannis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alannis isminin anlamı nedir? Alannis ne demek?

Alannis isminin anlamı nedir?
  • Alannis isminin cinsiyeti: Kız
  • Alannis isminin kökeni: Yunanca
  • Alannis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alannis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alannis ismindeki harf sayısı: 7
  • Alannis isminin rengi: Pembe
  • Alannis isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Misafirperver, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alannis

Alannis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alannis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Alannis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alannis İsmiyle Uyumlu İsimler

Alannis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alara, Alapınar, Alanur, Alannis, Alaz, Jenis, Alagün, Alathea, Alala, Alarcın

Alannis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alanay, Jiannis, Anis, Yanis, Alaaddin, Alaybey, Alaca, Yunis, Adonis, Alaa

Alannis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alannis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alannis İsmi Konulabilir Mi?

Alannis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alannis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alannis İsmi Caiz Mi?

Alannis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alannis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alannis İsminin Özellikleri

Alannis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Alannis İsminin Sayı Analizi

Alannis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
A: 1
N: 17
N: 17
İ: 12
S: 22

Alannis isminin numerolojik değeri: 85

Alannis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Alannis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur dönsün diye dua ediyorum ben
Ne olur dönsün diye dua ediyorum ben
İnciler diziyorum gergefine
Seni seviyorum inan Barlasım

Alannis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alannis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alannis

Alannis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alannis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alannis

Alannis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alannis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alannis

Alannis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alannis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alannis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alannis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Alannis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alannis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Alannis isminin Notasyonları Nelerdir?

Alannis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
A: Adana
N: Niğde
N: Niğde
İ: İzmir
S: Sinop

Alannis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
A: Ahmet
N: Nizam
N: Nizam
İ: İrfan
S: Serhat

Alannis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
A: Alfa
N: November
N: November
İ:
S: Sierra

Alannis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
A: Aydın
N: Neptün
N: Neptün
İ: İstif
S: Seydi

Alannis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alannis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alannis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alannis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alannis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.