İsim Arama

Aidos İsminin Anlamı Nedir? Aidos Ne Demek?

Aidos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aidos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aidos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aidos isminin anlamı nedir? Aidos ne demek?

Aidos isminin anlamı nedir?
  • Aidos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Aidos isminin kökeni: Yunanca
  • Aidos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aidos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aidos ismindeki harf sayısı: 5
  • Aidos isminin rengi: Mavi
  • Aidos isminin nitelikeri: İnatçı, Yaramaz, Agresif, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aidos

Aidos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aidos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Aidos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aidos İsmiyle Uyumlu İsimler

Aidos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aidoios

Aidos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Methodos, Hellados, Aidos, Abydos

Aidos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aidos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aidos İsmi Konulabilir Mi?

Aidos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aidos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aidos İsmi Caiz Mi?

Aidos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aidos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aidos İsminin Özellikleri

Aidos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aidos İsminin Sayı Analizi

Aidos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
İ: 12
D: 5
O: 18
S: 22

Aidos isminin numerolojik değeri: 58

Aidos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Aidos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Dertleri kederleri siler atarız
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Aidos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aidos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aidos

Aidos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aidos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aidos

Aidos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aidos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aidos

Aidos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aidos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aidos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aidos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Enerjik, Güçlü, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Aidos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aidos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kırılgan, Güçsüz, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Aidos isminin Notasyonları Nelerdir?

Aidos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
İ: İzmir
D: Denizli
O: Ordu
S: Sinop

Aidos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
İ: İrfan
D: Davut
O: Osman
S: Serhat

Aidos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
İ:
D: Delta
O: Oscar
S: Sierra

Aidos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
İ: İstif
D: Deniz
O: Oruç
S: Seydi

Aidos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aidos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aidos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aidos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aidos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.