İsim Arama

Agler İsminin Anlamı Nedir? Agler Ne Demek?

Agler ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agler isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agler isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agler isminin anlamı nedir? Agler ne demek?

Agler isminin anlamı nedir?
  • Agler isminin cinsiyeti: Erkek
  • Agler isminin kökeni: Yunanca
  • Agler isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agler ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agler ismindeki harf sayısı: 5
  • Agler isminin rengi: Mavi
  • Agler isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Gösterişli, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agler

Agler isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agler ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Agler isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agler İsmiyle Uyumlu İsimler

Agler İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Çiler, Aygüler, Aglaia, Güler, Diler, Heller

Agler İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yeler, Erenler, Agler, Seler, Aler, Baler

Agler ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agler İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agler İsmi Konulabilir Mi?

Agler isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agler isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agler İsmi Caiz Mi?

Agler ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agler isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agler İsminin Özellikleri

Agler isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Agler İsminin Sayı Analizi

Agler isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
L: 15
E: 6
R: 21

Agler isminin numerolojik değeri: 51

Agler İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Agler İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkımın tek adresi Esram
Gözlerinsiz bir hayat düşünmek ürpermeme sebep olsa da
Lale gül kokulu bahçeler olsun
Ebediyen sürecek bu sevda…
Resimlerine bakıp gel artık yarim diyorum

Agler İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agler isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agler

Agler İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agler isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agler

Agler İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agler isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agler

Agler İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agler ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agler İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agler ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Yetenekli, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Agler İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agler ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Obur, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Agler isminin Notasyonları Nelerdir?

Agler isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
L: Lüleburgaz
E: Edirne
R: Rize

Agler Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
L: Lokum
E: Ekrem
R: Rasim

Agler isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
L: Lima
E: Echo
R: Romeo

Agler isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
L: Levent
E: Engin
R: Reis

Agler İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agler ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agler ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agler ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agler İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.