İsim Arama

Agafon İsminin Anlamı Nedir? Agafon Ne Demek?

Agafon ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agafon isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agafon isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agafon isminin anlamı nedir? Agafon ne demek?

Agafon isminin anlamı nedir?
  • Agafon isminin cinsiyeti: Erkek
  • Agafon isminin kökeni: Yunanca
  • Agafon isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agafon ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agafon ismindeki harf sayısı: 6
  • Agafon isminin rengi: Mavi
  • Agafon isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Sinirli, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agafon

Agafon isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agafon ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Agafon isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agafon İsmiyle Uyumlu İsimler

Agafon İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Agafia, Agatha, Agathi, Agape, Agave, Agalaia

Agafon İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agag, Agaath, Halfon, Agafon, Agatone, Agasi, Agah, Chalfon, Agapios, Agathos

Agafon ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agafon İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agafon İsmi Konulabilir Mi?

Agafon isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agafon isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agafon İsmi Caiz Mi?

Agafon ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agafon isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agafon İsminin Özellikleri

Agafon isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Agafon İsminin Sayı Analizi

Agafon isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
A: 1
F: 7
O: 18
N: 17

Agafon isminin numerolojik değeri: 52

Agafon İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Agafon İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Gözlerim her yerde arıyor seni
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Farkında olmadan aşık oldum ben sana
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…

Agafon İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agafon isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agafon

Agafon İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agafon isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agafon

Agafon İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agafon isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agafon

Agafon İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agafon ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agafon İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agafon ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Uysal, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Agafon İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agafon ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Güven Vermeyen, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Agafon isminin Notasyonları Nelerdir?

Agafon isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
A: Adana
F: Fatsa
O: Ordu
N: Niğde

Agafon Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
A: Ahmet
F: Fatih
O: Osman
N: Nizam

Agafon isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
A: Alfa
F: Foxtrot
O: Oscar
N: November

Agafon isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
A: Aydın
F: Felenk
O: Oruç
N: Neptün

Agafon İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agafon ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agafon ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agafon ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agafon İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.