İsim Arama

Afra İsminin Anlamı Nedir? Afra Ne Demek?

Afra ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Afra isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Afra isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Afra isminin anlamı nedir? Afra ne demek?

Afra isminin anlamı nedir?
  • Afra isminin cinsiyeti: Kız
  • Afra isminin kökeni: Arapça
  • Afra isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Afra ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Afra ismindeki harf sayısı: 4
  • Afra isminin rengi: Pembe
  • Afra isminin nitelikeri: İnatçı, Sinirli, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Afra

Afra isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Afra ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Afra isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Afra İsmiyle Uyumlu İsimler

Afra İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Afra, Afraima, Afrodite, Sifra, Afraze, Ofra, Afrah, Efra

Afra İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tafra

Afra ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Afra İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Afra İsmi Konulabilir Mi?

Afra isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Afra isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Afra İsmi Caiz Mi?

Afra ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Afra isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Afra İsminin Özellikleri

Afra isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Afra İsminin Sayı Analizi

Afra isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
F: 7
R: 21
A: 1

Afra isminin numerolojik değeri: 30

Afra İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Afra İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Farkı dünyalarda farklı düşlerdeydik
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Afra İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Afra isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Afra

Afra İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Afra isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Afra

Afra İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Afra isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Afra

Afra İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Afra Saraçoğlu: Afra Saraçoğlu, 2 Aralık 1997 tarihinde doğmuştur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde eğitimine devam etmektedir. Esline Ajans'ınna rağmen birçok defile ve tanıtım çekimine katılan Afra Saraçoğlu, dünyaca ünlü top model Adriana Lima'ya olan benzerliği ile dikkati çekiyor.2016 yılında Özcan Deniz’in senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “İkinci Şans” adlı sinema filminde Nurgül Yeşilçay, Özcan Deniz, Afra Saraçoğlu, Füsun Erbulak ile birlikte Nurgül Yeşilçay'ın kızı rolünde oynadı.2017 yılında...
Afra İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Afra ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Uysal, Maceracı olmalarıdır.

Afra İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Afra ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güven Vermeyen, Gaddar olmalarıdır.

Afra isminin Notasyonları Nelerdir?

Afra isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
F: Fatsa
R: Rize
A: Adana

Afra Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
F: Fatih
R: Rasim
A: Ahmet

Afra isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
F: Foxtrot
R: Romeo
A: Alfa

Afra isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
F: Felenk
R: Reis
A: Aydın

Afra İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Afra ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Afra ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Afra ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Afra İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Afra'ya Tafra Yapma
21.05.2018

Afra yapma bana tafra :) böyle mi dalga geçiyorlar seninlen.

Afra
21.05.2018

Afra yapma bana tafra diye dalga geçiyorlar benimle.. Ama isminin anlamı çok güzel.