İsim Arama

Adria İsminin Anlamı Nedir? Adria Ne Demek?

Adria ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Adria isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Adria isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Adria isminin anlamı nedir? Adria ne demek?

Adria isminin anlamı nedir?
  • Adria isminin cinsiyeti: Kız
  • Adria isminin kökeni: Yunanca
  • Adria isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Adria ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Adria ismindeki harf sayısı: 5
  • Adria isminin rengi: Pembe
  • Adria isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Adria

Adria isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Adria ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Adria isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Adria İsmiyle Uyumlu İsimler

Adria İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zaria, Beria, Edria, Adria, Elepheteria, Baria, Demetria, Eluria, Kyria, Cytheria

Adria İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Azaria, Adrastos, Adras, Zaccaria, Tiria, Zarria, Uria, Azuria, Adrien, Syria

Adria ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Adria İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Adria İsmi Konulabilir Mi?

Adria isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Adria isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Adria İsmi Caiz Mi?

Adria ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Adria isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Adria İsminin Özellikleri

Adria isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Adria İsminin Sayı Analizi

Adria isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
R: 21
İ: 12
A: 1

Adria isminin numerolojik değeri: 40

Adria İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Adria İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Adria İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Adria isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Adria

Adria İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Adria isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Adria

Adria İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Adria isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Adria

Adria İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Adriana Lima: Adriana Lima, 1982 doğumlu Brezilya’lı süper model. Mavi-gri, zaman zaman yeşil görünen gözleri, siyah saçları ve düzgün vücuduyla dünyanın en seksi kadınları arasında gösterilen Lima, en çok Victoria’s Secret’la olan çalışmalarıyla tanınıyor. Adriana Francesca Lima, 12 haziran 1981’de Brezilya’da Salvador, Bahia’da düşük gelirli ve dindar bir ailede dünyaya geldi. 13 yaşında, yerel bir mağazada alışveriş yaparken keşfedilen Amerikan yerlisi, Afrika, Brezilya ve İsviçre kökenli Lima, 15 yaşınday...
Adria İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Adria ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Adria İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Adria ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Adria isminin Notasyonları Nelerdir?

Adria isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
R: Rize
İ: İzmir
A: Adana

Adria Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
R: Rasim
İ: İrfan
A: Ahmet

Adria isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
R: Romeo
İ:
A: Alfa

Adria isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
R: Reis
İ: İstif
A: Aydın

Adria İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Adria ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Adria ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Adria ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Adria İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.