İsim Arama

Admeta İsminin Anlamı Nedir? Admeta Ne Demek?

Admeta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Admeta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Admeta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Admeta isminin anlamı nedir? Admeta ne demek?

Admeta isminin anlamı nedir?
  • Admeta isminin cinsiyeti: Kız
  • Admeta isminin kökeni: Yunanca
  • Admeta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Admeta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Admeta ismindeki harf sayısı: 6
  • Admeta isminin rengi: Pembe
  • Admeta isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Uyumlu, Çalışkan, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Admeta

Admeta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Admeta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Admeta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Admeta İsmiyle Uyumlu İsimler

Admeta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Admina, Yelysaveta, Nikoleta, Reta, Admeta, Beta, Areta, Elizaveta, Theta, Margareta

Admeta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Admetus, Admon

Admeta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Admeta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Admeta İsmi Konulabilir Mi?

Admeta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Admeta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Admeta İsmi Caiz Mi?

Admeta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Admeta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Admeta İsminin Özellikleri

Admeta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Admeta İsminin Sayı Analizi

Admeta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
M: 16
E: 6
T: 24
A: 1

Admeta isminin numerolojik değeri: 53

Admeta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Admeta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Admeta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Admeta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Admeta

Admeta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Admeta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Admeta

Admeta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Admeta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Admeta

Admeta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Admeta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Admeta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Admeta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Zeki, Duygusal, Canayakın olmalarıdır.

Admeta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Admeta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Sessiz olmalarıdır.

Admeta isminin Notasyonları Nelerdir?

Admeta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
A: Adana

Admeta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
A: Ahmet

Admeta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
A: Alfa

Admeta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
M: Merih
E: Engin
T: Turgut
A: Aydın

Admeta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Admeta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Admeta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Admeta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Admeta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.