İsim Arama

Zorah İsminin Anlamı Nedir? Zorah Ne Demek?

Zorah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zorah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zorah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zorah isminin anlamı nedir? Zorah ne demek?

Zorah isminin anlamı nedir?
  • Zorah isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zorah isminin kökeni: Arapça
  • Zorah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zorah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zorah ismindeki harf sayısı: 5
  • Zorah isminin rengi: Mavi
  • Zorah isminin nitelikeri: Uyumsuz, Pozitif, Komik, İnatçı, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zorah

Zorah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zorah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Zorah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zorah İsmiyle Uyumlu İsimler

Zorah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zarah, Orah, Debrah, Afrah, Saarah, Devorah, Dilferah, Gederah, Zahrah, Naarah

Zorah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jarah, Korah, Zorlu, Zorah, Zorba, Zorada, Ezrah, Zoriy, Zoral, Zoraide

Zorah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zorah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zorah İsmi Konulabilir Mi?

Zorah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zorah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zorah İsmi Caiz Mi?

Zorah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zorah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zorah İsminin Özellikleri

Zorah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Zorah İsminin Sayı Analizi

Zorah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
O: 18
R: 21
A: 1
H: 10

Zorah isminin numerolojik değeri: 79

Zorah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zorah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zaman sensiz geçmiyor
Of çeker alır başımı giderim buradan
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,

Zorah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zorah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zorah

Zorah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zorah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zorah

Zorah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zorah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zorah

Zorah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zorah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zorah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zorah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Sırdaş, Maceracı, Girişken, Sakin olmalarıdır.

Zorah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zorah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, İçine Kapanık, Gaddar, Agresif, Panik olmalarıdır.

Zorah isminin Notasyonları Nelerdir?

Zorah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
O: Ordu
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Zorah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Zorah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Zorah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Zorah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zorah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zorah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zorah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zorah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.