İsim Arama

Zenina İsminin Anlamı Nedir? Zenina Ne Demek?

Zenina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zenina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zenina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zenina isminin anlamı nedir? Zenina ne demek?

Zenina isminin anlamı nedir?
  • Zenina isminin cinsiyeti: Kız
  • Zenina isminin kökeni: Yunanca
  • Zenina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zenina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zenina ismindeki harf sayısı: 6
  • Zenina isminin rengi: Pembe
  • Zenina isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Misafirperver, Yaramaz, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zenina

Zenina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zenina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zenina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zenina İsmiyle Uyumlu İsimler

Zenina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Luigina, Aretina, Zenas, Jarina, Corrina, Zenobe, Armina, Malina, Katina, Zenan

Zenina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sina, Zenovia, Zenobio, Zeno, Zenna, Sirina, Zengin, Idina, Zarina, Mekselina

Zenina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zenina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zenina İsmi Konulabilir Mi?

Zenina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zenina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zenina İsmi Caiz Mi?

Zenina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zenina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zenina İsminin Özellikleri

Zenina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zenina İsminin Sayı Analizi

Zenina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
N: 17
İ: 12
N: 17
A: 1

Zenina isminin numerolojik değeri: 82

Zenina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zenina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zehretme arık bu gününü de..
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Zenina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zenina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zenina

Zenina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zenina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zenina

Zenina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zenina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zenina

Zenina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zenina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zenina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zenina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Girişken olmalarıdır.

Zenina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zenina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Agresif olmalarıdır.

Zenina isminin Notasyonları Nelerdir?

Zenina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
N: Niğde
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Zenina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
N: Nizam
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Zenina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
N: November
İ:
N: November
A: Alfa

Zenina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
N: Neptün
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Zenina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zenina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zenina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zenina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zenina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.