İsim Arama

Zekire İsminin Anlamı Nedir? Zekire Ne Demek?

Zekire ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zekire isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zekire isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zekire isminin anlamı nedir? Zekire ne demek?

Zekire isminin anlamı nedir?
  • Zekire isminin cinsiyeti: Kız
  • Zekire isminin kökeni: Arapça
  • Zekire isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zekire ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zekire ismindeki harf sayısı: 6
  • Zekire isminin rengi: Pembe
  • Zekire isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Hayalperest, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zekire

Zekire isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zekire ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Zekire isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zekire İsmiyle Uyumlu İsimler

Zekire İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zahire, Naire, Safire, Kadire, Beşire, Sapphire, Sabire, Zyphire, Zafire, Emire

Zekire İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zekayi, Azhaire, Zekeriya, Zekai, Zeki, Grégoire

Zekire ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zekire İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zekire İsmi Konulabilir Mi?

Zekire isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zekire isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zekire İsmi Caiz Mi?

Zekire ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zekire isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zekire İsminin Özellikleri

Zekire isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Zekire İsminin Sayı Analizi

Zekire isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
K: 14
İ: 12
R: 21
E: 6

Zekire isminin numerolojik değeri: 88

Zekire İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zekire İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zorluklar bitecek bizde güleceğiz yarim
En derinliklerime kök saldın zamansız..
Kıskanıyorum seni herkesten hatta kendimden
İlk kez sevdiğim kadın sen oldun
Rengarenk hayalleri bana yaşatan
En derinliklerime kök saldın zamansız..

Zekire İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zekire isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zekire

Zekire İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zekire isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zekire

Zekire İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zekire isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zekire

Zekire İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zekire ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zekire İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zekire ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Romantik, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Zekire İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zekire ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Kıskanç, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Zekire isminin Notasyonları Nelerdir?

Zekire isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
K: Kars
İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne

Zekire Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
K: Kadri
İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem

Zekire isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
K: Kilo
İ:
R: Romeo
E: Echo

Zekire isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
K: Kalyon
İ: İstif
R: Reis
E: Engin

Zekire İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zekire ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zekire ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zekire ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zekire İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.