İsim Arama

Zein İsminin Anlamı Nedir? Zein Ne Demek?

Zein ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zein isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zein isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zein isminin anlamı nedir? Zein ne demek?

Zein isminin anlamı nedir?
  • Zein isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zein isminin kökeni: Arapça
  • Zein isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zein ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zein ismindeki harf sayısı: 4
  • Zein isminin rengi: Mavi
  • Zein isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zein

Zein isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zein ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Zein isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zein İsmiyle Uyumlu İsimler

Zein İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zeinab, Amaryssein

Zein İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Phorein, Hussein, Zein, Alexein

Zein ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zein İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zein İsmi Konulabilir Mi?

Zein isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zein isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zein İsmi Caiz Mi?

Zein ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zein isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zein İsminin Özellikleri

Zein isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Zein İsminin Sayı Analizi

Zein isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
İ: 12
N: 17

Zein isminin numerolojik değeri: 64

Zein İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zein İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zehretme arık bu gününü de..
En güzel sen hep benimle hep benim kal
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize

Zein İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zein isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zein

Zein İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zein isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zein

Zein İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zein isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zein

Zein İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zein ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zein İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zein ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Zein İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zein ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Zein isminin Notasyonları Nelerdir?

Zein isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
İ: İzmir
N: Niğde

Zein Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
İ: İrfan
N: Nizam

Zein isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
İ:
N: November

Zein isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
İ: İstif
N: Neptün

Zein İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zein ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zein ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zein ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zein İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.