İsim Arama

Zayda İsminin Anlamı Nedir? Zayda Ne Demek?

Zayda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zayda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zayda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zayda isminin anlamı nedir? Zayda ne demek?

Zayda isminin anlamı nedir?
  • Zayda isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zayda isminin kökeni: Arapça
  • Zayda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zayda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zayda ismindeki harf sayısı: 5
  • Zayda isminin rengi: Mavi
  • Zayda isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Maceracı, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zayda

Zayda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zayda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zayda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zayda İsmiyle Uyumlu İsimler

Zayda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Rüveyda, İlayda, Zaynab, Ceyda, Süveyda, Zayna, Hüveyda, Reyda, Ayda, Şeyda

Zayda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Seyda, Zayn, Beyda, Zayda

Zayda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zayda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zayda İsmi Konulabilir Mi?

Zayda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zayda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zayda İsmi Caiz Mi?

Zayda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zayda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zayda İsminin Özellikleri

Zayda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Zayda İsminin Sayı Analizi

Zayda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
Y: 28
D: 5
A: 1

Zayda isminin numerolojik değeri: 64

Zayda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zayda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zamansız bir aşksın sen benim için
Ansızın çıkıverdin karşıma
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Düşümüz aynı kalsın, hiç çıkmayalım sevda denizinden
Ansızın çıkıverdin karşıma

Zayda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zayda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zayda

Zayda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zayda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zayda

Zayda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zayda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zayda

Zayda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zayda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zayda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zayda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Gezgin, Güçlü olmalarıdır.

Zayda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zayda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Geçmişte Yaşayan, Güçsüz olmalarıdır.

Zayda isminin Notasyonları Nelerdir?

Zayda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
Y: Yozgat
D: Denizli
A: Adana

Zayda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
Y: Yahya
D: Davut
A: Ahmet

Zayda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
Y: Yankee
D: Delta
A: Alfa

Zayda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
Y: Yılmaz
D: Deniz
A: Aydın

Zayda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zayda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zayda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zayda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zayda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.