İsim Arama

Zati İsminin Anlamı Nedir? Zati Ne Demek?

Zati ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zati isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zati isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zati isminin anlamı nedir? Zati ne demek?

Zati isminin anlamı nedir?
  • Zati isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zati isminin kökeni: Arapça
  • Zati isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zati ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Zati ismindeki harf sayısı: 4
  • Zati isminin rengi: Mavi
  • Zati isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Romantik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zati

Zati isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zati ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Zati isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zati İsmiyle Uyumlu İsimler

Zati İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zatiye, Zatinur

Zati İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sebati, Hayati, Necati, Zati, Abdel-Ati, Abdal-Ati, Memati

Zati ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zati İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zati İsmi Konulabilir Mi?

Zati isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zati isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zati İsmi Caiz Mi?

Zati ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zati isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zati İsminin Özellikleri

Zati isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Zati İsminin Sayı Analizi

Zati isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
T: 24
İ: 12

Zati isminin numerolojik değeri: 66

Zati İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Zati İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zaman sensiz geçmiyor
Aşkımın tek adresi Esram
Tutsak olmuştum bir kere senin sevgine AŞK dediği böyle bir şey değil mi
İlacımı sen bana verdin

Zati İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zati isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zati

Zati İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zati isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zati

Zati İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zati isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zati

Zati İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Zati Sungur: Zati Sungur, 10 Mart 1898 tarihinde Bursa'da doğmuştur. Sihirbazlık sanatına merakı ilkokul yıllarında başlar; küçük sihirbazlık oyunları öğrenip okulda arkadaşlarına sunar. Deniz Astsubay Okulunu birincilikle kazanır. istanbul'daki Deniz Gedikli Okulu'nun Makine Bölümü'nde okurken, I. Dünya Savaşı sırasında 1916 yılında, denizaltı stajı için Almanya'ya gönderilir. İki yıl boyunca eğitimini burada sürdürdü. 1. dünya savaşı sebebiyle yurda geri dönemedi. Savaştan sonra Almanya'nın Türkiye ile bağ...
Zati İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zati ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Canayakın, Enerjik olmalarıdır.

Zati İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zati ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Sessiz, Kırılgan olmalarıdır.

Zati isminin Notasyonları Nelerdir?

Zati isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
T: Tokat
İ: İzmir

Zati Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
T: Temel
İ: İrfan

Zati isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
T: Tanfo
İ:

Zati isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
T: Turgut
İ: İstif

Zati İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zati ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zati ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zati ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zati İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.