İsim Arama

Zarui İsminin Anlamı Nedir? Zarui Ne Demek?

Zarui ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zarui isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zarui isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zarui isminin anlamı nedir? Zarui ne demek?

Zarui isminin anlamı nedir?
  • Zarui isminin cinsiyeti: Kız
  • Zarui isminin kökeni: Ermenice
  • Zarui isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zarui ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zarui ismindeki harf sayısı: 5
  • Zarui isminin rengi: Pembe
  • Zarui isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Komik, Modern, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zarui

Zarui isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zarui ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Zarui isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zarui İsmiyle Uyumlu İsimler

Zarui İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zarifa, Zara, Zarah, Zaria, Zarui, Zarife, Zaray

Zarui İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zary, Zarina, Zarria, Zared, Zarif

Zarui ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zarui İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zarui İsmi Konulabilir Mi?

Zarui isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zarui isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zarui İsmi Caiz Mi?

Zarui ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zarui isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zarui İsminin Özellikleri

Zarui isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Zarui İsminin Sayı Analizi

Zarui isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
R: 21
U: 25
İ: 12

Zarui isminin numerolojik değeri: 88

Zarui İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zarui İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günleri acıları seninle yendim
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben
Uzun geceler boyu düşündüğüm gözlerini mi?
İnadına sana aşık olmuşum ben

Zarui İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zarui isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zarui

Zarui İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zarui isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zarui

Zarui İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zarui isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zarui

Zarui İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zarui ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zarui İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zarui ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Maceracı, Misafirperver, Enerjik olmalarıdır.

Zarui İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zarui ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Gaddar, Aceleci, Kırılgan olmalarıdır.

Zarui isminin Notasyonları Nelerdir?

Zarui isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
R: Rize
U: Uşak
İ: İzmir

Zarui Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
R: Rasim
U: Ufuk
İ: İrfan

Zarui isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
R: Romeo
U: Uniform
İ:

Zarui isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
R: Reis
U: Umman
İ: İstif

Zarui İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zarui ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zarui ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zarui ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zarui İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.