İsim Arama

Zamira İsminin Anlamı Nedir? Zamira Ne Demek?

Zamira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zamira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zamira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zamira isminin anlamı nedir? Zamira ne demek?

Zamira isminin anlamı nedir?
  • Zamira isminin cinsiyeti: Kız
  • Zamira isminin kökeni: Arapça
  • Zamira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zamira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zamira ismindeki harf sayısı: 6
  • Zamira isminin rengi: Pembe
  • Zamira isminin nitelikeri: Uyumsuz, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zamira

Zamira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zamira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zamira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zamira İsmiyle Uyumlu İsimler

Zamira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elzira, Mounira, Yadira, Sapphira, Zemira, Mahira, Kaira, Amira, Bashira, Altaira

Zamira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jaira, Ahira, Zafira, Zaman, Zamir

Zamira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zamira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zamira İsmi Konulabilir Mi?

Zamira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zamira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zamira İsmi Caiz Mi?

Zamira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zamira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zamira İsminin Özellikleri

Zamira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Zamira İsminin Sayı Analizi

Zamira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
A: 1
M: 16
İ: 12
R: 21
A: 1

Zamira isminin numerolojik değeri: 80

Zamira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zamira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ziyan oldu bencilliklerim yüzünden işleyen zamanım
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Zamira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zamira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zamira

Zamira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zamira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zamira

Zamira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zamira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zamira

Zamira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zamira ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zamira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zamira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Girişken, Zeki, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Zamira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zamira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Zamira isminin Notasyonları Nelerdir?

Zamira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Zamira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Zamira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
A: Alfa
M: Mike
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Zamira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Zamira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zamira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zamira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zamira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zamira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.