İsim Arama

Yurii İsminin Anlamı Nedir? Yurii Ne Demek?

Yurii ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yurii isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yurii isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yurii isminin anlamı nedir? Yurii ne demek?

Yurii isminin anlamı nedir?
  • Yurii isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yurii isminin kökeni: Yunanca
  • Yurii isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yurii ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yurii ismindeki harf sayısı: 5
  • Yurii isminin rengi: Mavi
  • Yurii isminin nitelikeri: Maceracı, Modern, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yurii

Yurii isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yurii ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Yurii isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yurii İsmiyle Uyumlu İsimler

Yurii İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yurdusev, Yurdagül, Yurday, Yurdatap, Yurdaser, Yurdanur, Yurdum, Yurtseven, Yurtsevin, Yurtsay

Yurii İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yurdaay, Yurt, Yurduşen, Yurtkuran, Yurdakul, Yurdacan, Yurtman, Yurter, Yurdal, Yurem

Yurii ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yurii İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yurii İsmi Konulabilir Mi?

Yurii isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yurii isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yurii İsmi Caiz Mi?

Yurii ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yurii isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yurii İsminin Özellikleri

Yurii isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yurii İsminin Sayı Analizi

Yurii isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
U: 25
R: 21
İ: 12
İ: 12

Yurii isminin numerolojik değeri: 98

Yurii İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yurii İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yarınlarında görmesende beni
Ustası olmuşum aşka göğüs germenin
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın

Yurii İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yurii isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yurii

Yurii İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yurii isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yurii

Yurii İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yurii isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yurii

Yurii İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yurii ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yurii İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yurii ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Misafirperver, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Yurii İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yurii ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Aceleci, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Yurii isminin Notasyonları Nelerdir?

Yurii isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
U: Uşak
R: Rize
İ: İzmir
İ: İzmir

Yurii Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
U: Ufuk
R: Rasim
İ: İrfan
İ: İrfan

Yurii isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
U: Uniform
R: Romeo
İ:
İ:

Yurii isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
U: Umman
R: Reis
İ: İstif
İ: İstif

Yurii İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yurii ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yurii ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yurii ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yurii İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.