İsim Arama

Yazmin İsminin Anlamı Nedir? Yazmin Ne Demek?

Yazmin ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yazmin isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yazmin isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yazmin isminin anlamı nedir? Yazmin ne demek?

Yazmin isminin anlamı nedir?
  • Yazmin isminin cinsiyeti: Kız
  • Yazmin isminin kökeni: Arapça
  • Yazmin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yazmin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yazmin ismindeki harf sayısı: 6
  • Yazmin isminin rengi: Pembe
  • Yazmin isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Uyumsuz, Uyumlu, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yazmin

Yazmin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yazmin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Yazmin isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yazmin İsmiyle Uyumlu İsimler

Yazmin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nursemin, Yazel, Yazgül, Gülzemin, Semin, Simin, Yazgülü, Yazmin, Jasmin, Şermin

Yazmin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Yazık, Yazan, Amin, Bünyamin, Yazgan, Ermin, Mükrimin, Mükremin, Yazganalp, Veniamin

Yazmin ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yazmin İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yazmin İsmi Konulabilir Mi?

Yazmin isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yazmin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yazmin İsmi Caiz Mi?

Yazmin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yazmin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yazmin İsminin Özellikleri

Yazmin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Yazmin İsminin Sayı Analizi

Yazmin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
A: 1
Z: 29
M: 16
İ: 12
N: 17

Yazmin isminin numerolojik değeri: 103

Yazmin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Yazmin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yüreğim bir sana hasrettir inan
Aradığım mutluluk adresi sensin
Zehir içsem işlemez
Mutluluğumun tek adresi sensin
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Ne olur nasıl olur demedim sevdim ben seni

Yazmin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yazmin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yazmin

Yazmin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yazmin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yazmin

Yazmin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yazmin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yazmin

Yazmin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yazmin ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yazmin İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yazmin ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Bilimsel, Zeki, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Yazmin İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yazmin ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Hurafeci, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Yazmin isminin Notasyonları Nelerdir?

Yazmin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
Z: Zonguldak
M: Muş
İ: İzmir
N: Niğde

Yazmin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
Z: Zühtü
M: Mehmet
İ: İrfan
N: Nizam

Yazmin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
Z: Zulu
M: Mike
İ:
N: November

Yazmin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
Z: Zuhal
M: Merih
İ: İstif
N: Neptün

Yazmin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yazmin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yazmin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yazmin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yazmin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.