İsim Arama

Yaseen İsminin Anlamı Nedir? Yaseen Ne Demek?

Yaseen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yaseen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yaseen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yaseen isminin anlamı nedir? Yaseen ne demek?

Yaseen isminin anlamı nedir?
  • Yaseen isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yaseen isminin kökeni: Arapça
  • Yaseen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yaseen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yaseen ismindeki harf sayısı: 6
  • Yaseen isminin rengi: Mavi
  • Yaseen isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Dürüst, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yaseen

Yaseen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yaseen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Yaseen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yaseen İsmiyle Uyumlu İsimler

Yaseen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yasemin, Yasmia, Mahjabeen, Aazeen, Yasmeen, Areen, Sabeen

Yaseen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Deen, Yaser, Yasir, Yasa, Yasin, Yasavul, Yasan, Yasun, Yaseen, Yasser

Yaseen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yaseen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yaseen İsmi Konulabilir Mi?

Yaseen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yaseen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yaseen İsmi Caiz Mi?

Yaseen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yaseen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yaseen İsminin Özellikleri

Yaseen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Yaseen İsminin Sayı Analizi

Yaseen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
A: 1
S: 22
E: 6
E: 6
N: 17

Yaseen isminin numerolojik değeri: 80

Yaseen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Yaseen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Saklarım seni en derin’de.
En büyük sevdam sensin ey yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Ne olur sende benimle hep benim ol

Yaseen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yaseen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yaseen

Yaseen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yaseen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yaseen

Yaseen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yaseen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yaseen

Yaseen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yaseen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yaseen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yaseen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Espirili, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Yaseen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yaseen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Yaseen isminin Notasyonları Nelerdir?

Yaseen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
S: Sinop
E: Edirne
E: Edirne
N: Niğde

Yaseen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
S: Serhat
E: Ekrem
E: Ekrem
N: Nizam

Yaseen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
S: Sierra
E: Echo
E: Echo
N: November

Yaseen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
S: Seydi
E: Engin
E: Engin
N: Neptün

Yaseen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yaseen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yaseen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yaseen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yaseen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.