İsim Arama

Yasan İsminin Anlamı Nedir? Yasan Ne Demek?

Yasan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Yasan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Yasan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Yasan isminin anlamı nedir? Yasan ne demek?

Yasan isminin anlamı nedir?
  • Yasan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Yasan isminin kökeni: Türkçe
  • Yasan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Yasan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Yasan ismindeki harf sayısı: 5
  • Yasan isminin rengi: Mavi
  • Yasan isminin nitelikeri: Maceracı, İnatçı, Dürüst, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Yasan

Yasan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Yasan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Yasan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Yasan İsmiyle Uyumlu İsimler

Yasan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nisan, Yasmeen, Sawsan, Kutsan, Rüksan, Gülsan, Evsan, Yasemin, Susan, Yasmia

Yasan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Türksan, Onursan, Beysan, Ersan, Yaseen, Ulusan, Arısan, Yasin, İhsan, Yasan

Yasan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Yasan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Yasan İsmi Konulabilir Mi?

Yasan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Yasan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Yasan İsmi Caiz Mi?

Yasan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Yasan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Yasan İsminin Özellikleri

Yasan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Yasan İsminin Sayı Analizi

Yasan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Y: 28
A: 1
S: 22
A: 1
N: 17

Yasan isminin numerolojik değeri: 69

Yasan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Yasan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Yüreğimi sen çaldın
Aşkı bana yeniden yaşatırsın diye
Sevgilim Güzelim Elmasım Benim
Aşkı bana yeniden yaşatırsın diye
Nerede aşkın, nerede verdiğin buseler.

Yasan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Yasan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Yasan

Yasan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Yasan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Yasan

Yasan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Yasan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Yasan

Yasan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Yasan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Yasan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Yasan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Gezgin, Girişken, Espirili, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Yasan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Yasan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Geçmişte Yaşayan, Agresif, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Yasan isminin Notasyonları Nelerdir?

Yasan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Y: Yozgat
A: Adana
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde

Yasan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yahya
A: Ahmet
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam

Yasan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yankee
A: Alfa
S: Sierra
A: Alfa
N: November

Yasan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Y: Yılmaz
A: Aydın
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün

Yasan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Yasan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Yasan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Yasan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Yasan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.