İsim Arama

Wasima İsminin Anlamı Nedir? Wasima Ne Demek?

Wasima ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Wasima isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Wasima isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Wasima isminin anlamı nedir? Wasima ne demek?

Wasima isminin anlamı nedir?
  • Wasima isminin cinsiyeti: Kız
  • Wasima isminin kökeni: Arapça
  • Wasima isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Wasima ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Wasima ismindeki harf sayısı: 6
  • Wasima isminin rengi: Pembe
  • Wasima isminin nitelikeri: Problemi, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Wasima

Wasima isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Wasima ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Wasima isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Wasima İsmiyle Uyumlu İsimler

Wasima İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Selima, Afraima, Aysima, Jemima, Asima, Nadhima, Mima, Temima, İklima, Meleksima

Wasima İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Waseem, Wassily, Wasim

Wasima ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Wasima İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Wasima İsmi Konulabilir Mi?

Wasima isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Wasima isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Wasima İsmi Caiz Mi?

Wasima ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Wasima isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Wasima İsminin Özellikleri

Wasima isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Wasima İsminin Sayı Analizi

Wasima isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

: 0
A: 1
S: 22
İ: 12
M: 16
A: 1

Wasima isminin numerolojik değeri: 52

Wasima İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Wasima İsmi İle Akrostiş Şiirler

www.akrostissiirler.com
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Saklarım seni en derin’de.
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Wasima İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Wasima isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Wasima

Wasima İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Wasima isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Wasima

Wasima İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Wasima isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Wasima

Wasima İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Wasima ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Wasima İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Wasima ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Yardımsever, Girişken, Espirili, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Wasima İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Wasima ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hayalci, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Wasima isminin Notasyonları Nelerdir?

Wasima isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

W:
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana

Wasima Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: İki Ve
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet

Wasima isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: Whiskey
A: Alfa
S: Sierra
İ:
M: Mike
A: Alfa

Wasima isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

W: İki Ve
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın

Wasima İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Wasima ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Wasima ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Wasima ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Wasima İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.